ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

  • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

פסילה מנהלית

פסילה מנהלית הינה – פסילתו של אדם מלנהוג ע"י קצין משטרה, מדובר על הליך לפני משפט.

מטרת הפסילה המנהלית אינה ענישה- אלא מדובר בהרחקת הנהג המסוכן מהכביש.

פסילה מנהלית יכולה להיות גם בדוחות (לא דוחות מסוג ברירת קנס ) וגם בתאונות-

כשמדובר בדוחות,-העבירות הן מהתוספת הרביעית לפקודה- שכרות,עקיפה מסוכנת,עבירות מטען,עבירות מהירות וכו.

כשמדובר בתאונת דרכים – די בתאונה עם נזק בלבד בכדי שתקום סמכות הקצין לפסול את הרישיון .

פסילה עד תום ההליכים – המינוח " עד תום הליכים " משמעו בפקודת התעבורה 6 חודשים .

בפרקטיקה התיקים המורכבים כמובן לא מסתיימים ב6 חודשים,כך שנקבע בפסיקה שבמ' יכולים לפסול מעל 6 חודשים אולם על הש' לקבוע תקופה קצובה.

מהו דינה של פסילה מנהלית וכיצד להתמודד עמה?

פסילה מנהלית היא אחת הסנקציות שקציני משטרה יכולים לאכוף על נהגים בגלל עבירות תנועה שונות. במקרים כאלה, רישיון הנהיגה נפסל על ידיהם לתקופה מוגבלת ולא על ידי בית המשפט. הפסילה היא מנהלית והיא נקבעת למשך זמן בהתאם לחומרת העבירה שביצע הנהג. בתוספות לפקודת התעבורה מפורטות העבירות שבגינן אפשר לפסול פסילה מנהלית ובכפוף להן בלבד. מצד אחד, דינה של פסילה כזאת היא כדין כל פסילת רישיון ולכן אסור לנהוג בזמן הפסילה.

מצד שני, מכיוון שעניינו של הנהג שעבר לכאורה עבירה טרם הובא דין ונשלל רישיונו רק על ידי שוטר, הרי שלפחות לכאורה הוא זכאי עדיין. כך שפסילה זו עלולה לפגוע בו, בחזקת החפות שלו ובחירויות היסוד שלו. זוהי עילה שבגינה עורכי דין לתעבורה יכולים לטעון בבית המשפט שהיא לא נעשתה כדין, במיוחד אם ההליך היה פגום, לא כל הראיות נלקחו בחשבון ואם ההחלטה הייתה שרירותית.

פנו לעורכי הדין לתעבורה במקרה של פסילה מנהלתית של רישיון נהיגה

כל נהג שנשלל רישיונו במקום על ידי שוטר בגלל עבירה מקבל אישור נהיגה זמני ומחויב להופיע לשימוע בעניינו בתחנת המשטרה. אם אינו בא לשימוע רישיונו נפסל פסילה מנהלית. בהליך השימוע חובה להציג את הראיות של הנהג לעניין העבירה, ולכן במקרים כאלה לא מומלץ להגיע ללא עורך דין שמכיר את לשון החוק ויודע לטפל בהבאת הראיות לפני קצין המשטרה. כל הגשת התיק נעשית בצורה מקצועית יותר ומכאן ברור למה חשוב הייצוג המשפטי בשימוע עצמו עוד לפני המשפט.

במקרים לא מעטים עורכי הדין יכולים למנוע את המשך ההליכים במקרה כזה. התקשרו למשרד עורכי הדין אילת ודוד גולן המנוסים בייצוג תיקים כאלה, כדי למנוע פסילה מנהלית ולטפל בהמשך ההליכים בצורה מיטבית.

פסילה מנהלתית של רישיון נהיגה

פסילה מנהלית של רישיון נהיגה

אף נהג לא יודע עד כמה הסמכות של שוטר היא רחבה עד אשר הוא נתקבל בעצמו בקצין משטרה שמסביר לו כי מרגע זה והלאה אסור לו לנהוג – כי הוא עם פסילה מנהלית. זו לא פסילה שמתבצעת אך ורק במקרים של עבירות תנועה קשות ובתאונות, אלא יש מנעד רחב של עבירות תנועה שבמסגרת שלהן כל קצין שוטר יכול לפעול באופן הזה רק בשל החשש שלו כי הנהג הזה הוא סכנה כשההגה בין שתי ידיו. במקרים אלו, כדי שגם אתם תוכלו להתמודד עם מערכת החוק על הצד הטוב ביותר, אתם מוזמנים לפנות אל עורך דין תעבורה דוד גולן.

איך מתמודדים עם פסילה מנהלית

בשום פנים ואופן לא צריכים להתעלם מפסילה מנהלית ולחכות עד שההליכים עוברים אל הערכאה של בית המשפט, ורק אז לפנות אל עורך דין לדיני תעבורה על מנת שיסייע. דווקא הנקודה הזו של הזמן שבה ניתן להסדיר את העניין באופן מוקדם מול המשטרה היא חשובה לאין שעור והיא כזו שחייבים להתייצב בה ולא לדלג עליה בכלל.

עורך דין מיומן ובקיא בזה התחום ידע להנחות את הלקוח שלו לגבי מה שצריכים לעשות ולומר באלו הסיטואציות, ואפשר כי הפעולה הזו של פסילה מנהלית לא תתקיים מאותו רגע והלאה בשל ההוכחה שהנהג המדובר לא ביצע כל דבר עבירה. באופן הזה אף מונעים את המשך ההליכים מול הנהג עם הצגת כל הראיות שאר תומכות במה שהוא מציג מול השוטרים במשטרה.

הרחקת נהגים מסוכנים מן הכבישים

זו המטרה שבגינה יש לשוטר קצין את האפשרות הזו לבצע את האקט של פסילת רישיון – והענקת רישיון זמני עד אשר העניין שבגינו הוא קיבל את הפסילה יובהר בשימוע שנערך במשטרה. בנקודה זו, כל מבצע עבירה לכאורה הוא כזה שעדיין נחשב בתור חף מכל פשע, ולכן זו השעה שבה חייבים להתייצב בשעה הנקובה על מנת להציג את הטיעונים מנגד בכדי לבטל את הפסילה המנהלית ולהביא את החידוש הזה של הרישיון בצורה רגילה וללא כל אשמה. באלה יכול לסייע אך ורק העו"ד שמנוסה במקרים הללו של פסילה מנהלית, ומכיר את כל ההליכים ואת מה שמתרחש שם במשטרה טרם העברת העניין אל תום ההליכים בבית המשפט.

הפעולה של פסילה מנהלית היא בעייתית ביותר כשכן היא פוגעת בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו, וכשאדם עדיין נחשב לחף מפשע, זה הזמן שבו מעלים את כל הטיעונים לטובתו – כשמנגד יש את הטיעונים לכך שהשוטר ביצע את שביצע כדי להגן על חפים מפשע מפני נהג מסוכן כביכול.

 

קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

חברה לבניית אתרים בניית אתרים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support