ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

  • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

נהיגה בפסילה

נהיגה בזמן פסילה

פסילה של רישיון היא אינה דבר נעים כלל וכלל, אבל במקרים שבהם נראה כי הנהג הוא כזה שהנהיגה שלו מהווה סכנה פועל השוטר מתוקף תפקידו לשמור על הסביבה ומבצע את האקט הזה של הפסילה. מה קורה במצב של פסילה, והאם ניתן בכל מצב לבצע אותה עבור כל נהג? בנושא נהיגה בזמן פסילה, מוזמנים לפנות אל הכתובת הבאה: עורך דין תעבורה דוד גולן.

נהיגה בזמן פסילה: מתי מתרחשת הפסילה?

יש לא מעט מקרים אשר בהם שוטר שהוא במעמד של קצין בוחר לנצל את היכולת של התפקיד שלו כדי לבצע פסילה של רישיון של נהג שאותו הוא עצר. באופן הזה ניתן להרחיק מכבישי הארץ נהג, אשר לפי ראות עיניו המקצועיות של השוטר, הוא כזה אשר מהווה סכנה אמתית לשלום האנשים שנמצאים בסביבה הקרובה אליו. מתי בפועל מבצע שוטר קצין פסילה של רישיון לנהג? במקרה שבו הוא מגיע אל זירה שבה התרחשה תאונה – ו מוצא לנכון בזה הרגע לבצע פסילה של הרישיון לנהג שהוא. כעת, אסורה עליו הנהיגה עד אשר יתברר מבחינה המשפטית העניין של התאונה שהתרחשה.

יש מקרה נוסף שבו מבצע השוטר פסילת רישיון והוא אינו כזה שבו התרחשה תאונת דרכים, אלא מקרה שבו השוטר עצר את הנהג בעקבות עבירה של מהירות מפורזת שבה נסע, או במקרים אחרים של עבירות תנועה כמו במקרה של נסיעה במצב של שכרות. פסילה כזו היא מנהלית, היא נקראת כזו כי הפסילה היא אינה ענישה אלא למטרת הרחקה מהכביש עד לתום ההליכים נגד אותו נהג.

נהג שעבר עבירה לכאורה

כל עבירה שבה נחשד הנהג אשר הרישיון שלו נפסל פסילה מנהלית היא כזו אשר עדיין טרם הוכרעה על ידי בית המשפט והמצב שלו נמצא בין ערכאות עד להחלטה שהיא מיצוי ההליכים המשפטיים נגדו בבית המשפט. כל אדם שחשוד בדבר עבירה הוא כפי שכולם יודעים עדיין לא אשם עד אשר הוכחה האשמה שלו. דבר זה משאיר את העבריין לכאורה ללא רישיון, ודבר זה מעלה את השאלה לדיון כאשר זה נתפס בשנית עם סיטואציה של נהיגה במצב של פסילה.

במקרים מעין אלה צריכים להעלות על ידי עורך דין את העובדה כי עדיין אין אשמה, וכי הלקוח עשה עבירה לכאורה. השימוע הראשון בענייניו של הנהג נעשה במשטרה, וזה עדיף ומומלץ להגיע לשם מצוידים בעורך דין שיכול לטפל בתיק הזה עוד טרם ההגעה שלו אל בית המשפט.

נהיגה בזמן פסילה? צרו קשר עכשיו עם עורך דין דוד גולן

עבירת נהיגה בפסילה

עבירת תנועה היא כזו אשר יכולה להוביל אל דוח ולפעמים אל מעצר, והטווח של ענישה נע בין ענישה שנעשית באופן מידי לבין כזו אשר מתרחשת עם הליכים מספר. שוטרי תנועה שהם קצינים יכולים לבצע פסילה מנהלית של רישיון לנהג, ואת זה הם מבצעים שלא באופן שרירותי אלא לאחר שהם מצאו סיבה טובה לכך שהרישיון צריך להיות בפסילה – עד אשר ימוצה ההליך המשפטי בשימוע בתחנת המשטרה ולאחר מכן בבית המשפט.  כדי לקבל מענה משפטי מקצועי בתחום דיני התעבורה בכלל ובפרט נהיגה בפסילה, מוזמנים לפנות אל עורך דין תעבורה דוד גולן.

מקרים של נהיגה בפסילה: מהו ההליך שמתרחש לפני המשפט?

הפסילה של רישיון באופן שלא כולל עדיין עמידה בבית משפט היא כזו אשר מתבצעת על ידי קצין משטרה, כאשר הוא מפעיל את שיקול הדעת שלו בנוגע לנהג אשר נראה כי הוא מציב את עצמו ואת הסביבה שלו בסכנה אמתית בזמן הנהיגה. הרישיון למעשה נפסל למשך תקופה קצובה – אותה השוטר צריך לציין עד אשר האדם שרישיונו נפסל מגיע אל בית הדין ושם הוא עומד בפני משפט. את השלילה יכול לבצע השוטר מתוקף היותו בעל סמכות לכך, ובמקרים של תאונת דרכים שבה הנהג היה אחראי ומעורב או במצב של דוחות אשר ניתנו לנהג עבור נהיגה בשכרות, עבירה של מהירות מופרזת ואף עבור עבירה של עקיפה מסוכנת שנעשתה.

איך מתמודדים עם נהיגה בפסילה בפעם הראשונה

ישנה בעייתיות במקרים שבהם שוטר ניצל את הסמכות שקיימת בידיו על מנת לבצע פסילת רישיון. מצד אחד ישנה הפעולה החשובה הזו של פסילת רישיון עבור אדם אשר לפי ראות אותו השוטר פועל בצורה שמסכנת אותו ואת האנשים שנמצאים בסביבה שבה הוא נמצא בנהיגה, ומצד שני כאשר נלקח הרישיון של אדם באופן שבו הוא טרם קיבל דין אלא החלטה ע"י שוטר מבלי שהוא נמצא בכלל אשם.

מכאן יוצא כי אדם שהוא עדיין לא אשם מוכרע דינו על ידי לקיחת הרישיון שלו, והוא צריך להישאר באותו מצב עד אשר יוכרע דינו – דבר שיכול להימשך חודשים מספר ללא האפשרות של נהיגה. עבור אדם אשר נוהג כל הזמן לעבודה ואף מתפרנס בסיוע של הרכב של העבודה מדובר בהפרעה חמורה ליומיום, ופגיעה בחירות היסוד שלו כאזרח במדינה. מקרים מעין אלה לא חייבים להישאר באותו אופן עד להכרעת הדין, וניתן לפנות אל עו"ד שמטפל גם במקרים של פסילה ונהיגה במצב של פסילה שקורים לא פעם לאחר כזו החלטה.

 

קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

חברה לבניית אתרים בניית אתרים
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support