ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

  • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

נהיגה בפסילה

פסילה מנהלית הינה – פסילתו של אדם מלנהוג ע"י קצין משטרה, מדובר על הליך לפני משפט.

מטרת הפסילה המנהלית אינה ענישה- אלא מדובר בהרחקת הנהג המסוכן מהכביש.

פסילה מנהלית יכולה להיות גם בדוחות (לא דוחות מסוג ברירת קנס ) וגם בתאונות-

כשמדובר בדוחות,-העבירות הן מהתוספת הרביעית לפקודה- שכרות,עקיפה מסוכנת,עבירות מטען,עבירות מהירות וכו.

כשמדובר בתאונת דרכים – די בתאונה עם נזק בלבד בכדי שתקום סמכות הקצין לפסול את הרישיון .

פסילה עד תום ההליכים – המינוח " עד תום הליכים " משמעו בפקודת התעבורה 6 חודשים .

בפרקטיקה התיקים המורכבים כמובן לא מסתיימים ב6 חודשים,כך שנקבע בפסיקה שבמ' יכולים לפסול מעל 6 חודשים אולם על הש' לקבוע תקופה קצובה.

מהו דינה של פסילה מנהלית וכיצד להתמודד עמה?

פסילה מנהלית היא אחת הסנקציות שקציני משטרה יכולים לאכוף על נהגים בגלל עבירות תנועה שונות. במקרים כאלה, רישיון הנהיגה נפסל על ידיהם לתקופה מוגבלת ולא על ידי בית המשפט. הפסילה היא מנהלית והיא נקבעת למשך זמן בהתאם לחומרת העבירה שביצע הנהג. בתוספות לפקודת התעבורה מפורטות העבירות שבגינן אפשר לפסול פסילה מנהלית ובכפוף להן בלבד. מצד אחד, דינה של פסילה כזאת היא כדין כל פסילת רישיון ולכן אסור לנהוג בזמן הפסילה.

מצד שני, מכיוון שעניינו של הנהג שעבר לכאורה עבירה טרם הובא דין ונשלל רישיונו רק על ידי שוטר, הרי שלפחות לכאורה הוא זכאי עדיין. כך שפסילה זו עלולה לפגוע בו, בחזקת החפות שלו ובחירויות היסוד שלו. זוהי עילה שבגינה עורכי דין לתעבורה יכולים לטעון בבית המשפט שהיא לא נעשתה כדין, במיוחד אם ההליך היה פגום, לא כל הראיות נלקחו בחשבון ואם ההחלטה הייתה שרירותית.

פנו לעורכי הדין לתעבורה במקרה של פסילה מנהלתית של רישיון נהיגה

כל נהג שנשלל רישיונו במקום על ידי שוטר בגלל עבירה מקבל אישור נהיגה זמני ומחויב להופיע לשימוע בעניינו בתחנת המשטרה. אם אינו בא לשימוע רישיונו נפסל פסילה מנהלית. בהליך השימוע חובה להציג את הראיות של הנהג לעניין העבירה, ולכן במקרים כאלה לא מומלץ להגיע ללא עורך דין שמכיר את לשון החוק ויודע לטפל בהבאת הראיות לפני קצין המשטרה. כל הגשת התיק נעשית בצורה מקצועית יותר ומכאן ברור למה חשוב הייצוג המשפטי בשימוע עצמו עוד לפני המשפט.

במקרים לא מעטים עורכי הדין יכולים למנוע את המשך ההליכים במקרה כזה. התקשרו למשרד עורכי הדין אילת ודוד גולן המנוסים בייצוג תיקים כאלה, כדי למנוע פסילה מנהלית ולטפל בהמשך ההליכים בצורה מיטבית.

קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

חברה לבניית אתרים בניית אתרים