ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

 • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

  נהיגה בפסילה

  נהיגה בזמן פסילה

  פסילה של רישיון היא אינה דבר נעים כלל וכלל, אבל במקרים שבהם נראה כי הנהג הוא כזה שהנהיגה שלו מהווה סכנה פועל השוטר מתוקף תפקידו לשמור על הסביבה ומבצע את האקט הזה של הפסילה. מה קורה במצב של פסילה, והאם ניתן בכל מצב לבצע אותה עבור כל נהג? בנושא נהיגה בזמן פסילה, מוזמנים לפנות אל הכתובת הבאה: עורך דין תעבורה דוד גולן.

  נהיגה בזמן פסילה: מתי מתרחשת הפסילה?

  יש לא מעט מקרים אשר בהם שוטר שהוא במעמד של קצין בוחר לנצל את היכולת של התפקיד שלו כדי לבצע פסילה של רישיון של נהג שאותו הוא עצר. באופן הזה ניתן להרחיק מכבישי הארץ נהג, אשר לפי ראות עיניו המקצועיות של השוטר, הוא כזה אשר מהווה סכנה אמתית לשלום האנשים שנמצאים בסביבה הקרובה אליו. מתי בפועל מבצע שוטר קצין פסילה של רישיון לנהג? במקרה שבו הוא מגיע אל זירה שבה התרחשה תאונה – ו מוצא לנכון בזה הרגע לבצע פסילה של הרישיון לנהג שהוא. כעת, אסורה עליו הנהיגה עד אשר יתברר מבחינה המשפטית העניין של התאונה שהתרחשה.

  יש מקרה נוסף שבו מבצע השוטר פסילת רישיון והוא אינו כזה שבו התרחשה תאונת דרכים, אלא מקרה שבו השוטר עצר את הנהג בעקבות עבירה של מהירות מפורזת שבה נסע, או במקרים אחרים של עבירות תנועה כמו במקרה של נסיעה במצב של שכרות. פסילה כזו היא מנהלית, היא נקראת כזו כי הפסילה היא אינה ענישה אלא למטרת הרחקה מהכביש עד לתום ההליכים נגד אותו נהג.

  נהג שעבר עבירה לכאורה

  כל עבירה שבה נחשד הנהג אשר הרישיון שלו נפסל פסילה מנהלית היא כזו אשר עדיין טרם הוכרעה על ידי בית המשפט והמצב שלו נמצא בין ערכאות עד להחלטה שהיא מיצוי ההליכים המשפטיים נגדו בבית המשפט. כל אדם שחשוד בדבר עבירה הוא כפי שכולם יודעים עדיין לא אשם עד אשר הוכחה האשמה שלו. דבר זה משאיר את העבריין לכאורה ללא רישיון, ודבר זה מעלה את השאלה לדיון כאשר זה נתפס בשנית עם סיטואציה של נהיגה במצב של פסילה.

  במקרים מעין אלה צריכים להעלות על ידי עורך דין את העובדה כי עדיין אין אשמה, וכי הלקוח עשה עבירה לכאורה. השימוע הראשון בענייניו של הנהג נעשה במשטרה, וזה עדיף ומומלץ להגיע לשם מצוידים בעורך דין שיכול לטפל בתיק הזה עוד טרם ההגעה שלו אל בית המשפט.

  נהיגה בזמן פסילה? צרו קשר עכשיו עם עורך דין דוד גולן

  עבירת נהיגה בפסילה

  עבירת תנועה היא כזו אשר יכולה להוביל אל דוח ולפעמים אל מעצר, והטווח של ענישה נע בין ענישה שנעשית באופן מידי לבין כזו אשר מתרחשת עם הליכים מספר. שוטרי תנועה שהם קצינים יכולים לבצע פסילה מנהלית של רישיון לנהג, ואת זה הם מבצעים שלא באופן שרירותי אלא לאחר שהם מצאו סיבה טובה לכך שהרישיון צריך להיות בפסילה – עד אשר ימוצה ההליך המשפטי בשימוע בתחנת המשטרה ולאחר מכן בבית המשפט.  כדי לקבל מענה משפטי מקצועי בתחום דיני התעבורה בכלל ובפרט נהיגה בפסילה, מוזמנים לפנות אל עורך דין תעבורה דוד גולן.

  מקרים של נהיגה בפסילה: מהו ההליך שמתרחש לפני המשפט?

  הפסילה של רישיון באופן שלא כולל עדיין עמידה בבית משפט היא כזו אשר מתבצעת על ידי קצין משטרה, כאשר הוא מפעיל את שיקול הדעת שלו בנוגע לנהג אשר נראה כי הוא מציב את עצמו ואת הסביבה שלו בסכנה אמתית בזמן הנהיגה. הרישיון למעשה נפסל למשך תקופה קצובה – אותה השוטר צריך לציין עד אשר האדם שרישיונו נפסל מגיע אל בית הדין ושם הוא עומד בפני משפט. את השלילה יכול לבצע השוטר מתוקף היותו בעל סמכות לכך, ובמקרים של תאונת דרכים שבה הנהג היה אחראי ומעורב או במצב של דוחות אשר ניתנו לנהג עבור נהיגה בשכרות, עבירה של מהירות מופרזת ואף עבור עבירה של עקיפה מסוכנת שנעשתה.

  איך מתמודדים עם נהיגה בפסילה בפעם הראשונה

  ישנה בעייתיות במקרים שבהם שוטר ניצל את הסמכות שקיימת בידיו על מנת לבצע פסילת רישיון. מצד אחד ישנה הפעולה החשובה הזו של פסילת רישיון עבור אדם אשר לפי ראות אותו השוטר פועל בצורה שמסכנת אותו ואת האנשים שנמצאים בסביבה שבה הוא נמצא בנהיגה, ומצד שני כאשר נלקח הרישיון של אדם באופן שבו הוא טרם קיבל דין אלא החלטה ע"י שוטר מבלי שהוא נמצא בכלל אשם.

  מכאן יוצא כי אדם שהוא עדיין לא אשם מוכרע דינו על ידי לקיחת הרישיון שלו, והוא צריך להישאר באותו מצב עד אשר יוכרע דינו – דבר שיכול להימשך חודשים מספר ללא האפשרות של נהיגה. עבור אדם אשר נוהג כל הזמן לעבודה ואף מתפרנס בסיוע של הרכב של העבודה מדובר בהפרעה חמורה ליומיום, ופגיעה בחירות היסוד שלו כאזרח במדינה. מקרים מעין אלה לא חייבים להישאר באותו אופן עד להכרעת הדין, וניתן לפנות אל עו"ד שמטפל גם במקרים של פסילה ונהיגה במצב של פסילה שקורים לא פעם לאחר כזו החלטה.

  איך להמנע מנהיגה בפסילה

  נהיגה בפסילה פעם ראשונה

  במקרים רבים שבהם שוטר קצין עוצר נהג מסוים או חוקר תאונה בשטח ורואה באחד הנהגים כאחראי על התאונה וכמסוכן לציבור, ייתכן והוא יבצע פסילה מנהלית. פסילה זו מונעת מאותו נהג לנהוג עד אשר יעלה למשפט שם יוכרע פסק דינו. רק שוטר בדרגת קצין יכול להעניק פסילה במקום ולכן הוא לא יעשה זאת בקלות ראש, אלא אם יחשוב שהנהג ביצע עבירה חמורה ושהוא מסכן את ציבור הנהגים והסביבה. נהיגה בפסילה היא מצב המתרחש כאשר האדם אינו קשוב לפסילה שנכפתה עליו ונתפס נוהג בזמן פסילה. פנו אל עו"ד מומחה כמשרד עו"ד דוד ואילת גולן.

  נהיגה בזמן פסילה בפעם הראשונה

  לצערנו הרב, אם אנשים היו ממושמעים מלכתחילה, היו קורים פחות ופחות מקרים בהם היה צריך לעצור אנשים ולהעניק להם פסילת רישיון. גם אם הפסילה היא זמנית עד אשר אותו נהג יעלה למשפט, הרי שהמשפט יכוך להיערך אפילו אחרי כמה חודשים ולכן מדובר בזמן רב שבו האדם לא יכול לנהוג. עבור מי שמשתמש ברכב כדי להגיע לעבודה מדי יום ונדרש לו לסידורים ודברים אחרים, מדובר במכה קשה ולא נעימה, אפילו כזו שפוגעת בחופש שלו כאזרח (כאמור הוא לא אשם עד שהוכחה אשמתו) ולכן אנשים עשויים להקל ראש בנושא הפסילה או "לשים פס" כמו שאומרים ולקוות שהם לא יתפסו כאשר הם נוהגים בשלילה. כאמור תמיד יש מה לעשות בנידון אבל לא אם תעברו על החוק בשנית. צרו קשר עם משרד עורכי הדין דוד ואילת גולן ונשמח ללוות אתכם בתהליך.

  נהיגה בפסילה ללא ידיעה

  להיתפס עם נהיגה בפסילה זה להחמיר את המצב הרבה יותר. הרי שאתם גם ככה חשודים בעבירה מסוכנת או בגרימת תאונה חס וחלילה ולכן קיבלתם פסילה מנהלית מהשוטר בשטח. להיתפס נוהגים בפסילה זה עבירה על עבירה ויפחית את הסיכוי שלכם בבית המשפט. לפני שאתם עוברים על החוק פעם נוספים ונוהגים בפסילה או אם בכל זאת עשיתם את זה ונתפסתם – צרו קשר עם משרדנו וקבלו את הייעוץ המקצועי והמהיר של עורכי הדין המנוסים במשרד עו"ד דוד ואילת גולן.

  עורך דין נהיגה בפסילה

  אחד הדברים הגרועים ביותר, זה להוסיף חטא על פשע. פסילת רישיון מנהלית ניתנת על ידי שוטר בדרגת קצין, שעצר נהג בשטח כתוצאה מתאונה או עבירת תנועה חמורה מאוד כמו נהיגה בשכרות, מהירות מפורזת ועוד. הפסילה המנהלית לא ניתנת בקלות ראש ולכן אם ניתנה לאדם מסוים הוא כנראה סיכן באופן משמעותי את הציבור בנהיגתו ולא ראוי להיות על הכביש. נהיגה בזמן פסילה פירושה להוסיף חטא על פשע. לא מספיק שביצעתם עבירה שבגינה שללו לכם את הרישיון עד המשפט הרי שאתם גם עוברים על החוק מעצם זה שאתם נוהגים בזמן שהרישיון שלכם בפסילה. מה תגידו לאחר מכן לבית המשפט? למזלכם אתם יכולים להיות מיוצגים על ידי משרד עורכי הדין המוביל בישראל לענייני דיני תעבורה, דוד ואילת גולן.

  נהיגה בזמן פסילת רישיון

  • ניסיון רב שנים בתחום – המשרד פועל מעל 4 עשורים ונחשב למוביל בתחום זה בישראל.
  • עורכי דין מנוסים – כל עורכי הדין שיטפלו בתיק שלכם יהיו בעלי ניסיון רב שנים בתחום עם התמחות בתחום דיני התעבורה בו מתמקד המשרד.
  • פריסה ארצית – המשרד מטפל בתיקים בכל רחבי הארץ עם מגוון רחב של לקוחות במקרים שונים וממגזרים שונים.
  • הצלחה – המשרד משדר הצלחה, דוחף להצלחה ובאמתחתנו אחוז גבוה מאוד של תיקים מוצלחים.

  גזר דין נהיגה בפסילה

  לעתים רבות שוטר בדרגת קצין, עשוי לנצל את כוחו כדי לבצע פסילת רישיון מנהלית במקום, אולם לא תמיד יש בכך מן המוצדק. לעתים קנס כספי או אפילו נקודות היו מספיקות ולא היה צורך בפסילת רישיון. יתרה מכך אדם לא אשם עד שהוכחה אשמתו ולכן כל זמן שלא הוכחה האשמה הרי שפסילת הרישיון עשויה לפגוע משמעותית באותו אדם הזקוק לרכב כדי להגיע מדי יום לעבודה, להשתמש בו לסידורים ועוד. צרו קשר עם משרד עורכי הדין דוד ואילת גולן, ובעזרת עורכי הדין הטובים ביותר בישראל לענייני דיני תעבורה, תוכלו לערער על הפסילה, אולי אפילו לזכות ברישיונכם עד אשר תעמדו למשפט שגם במהלכו תצטרכו ייצוג של עו"ד מנוסה כדי להפחית את פסק הדין הצפוי.

  קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

   חברה לבניית אתרים בניית אתרים
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support