ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

 • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

  מחיקת נקודות תעבורה

  שיטת נקודות תעבורה

  נקודות הן השיטה שבה משתמש משרד הרישוי כדי לסמן נהגים שמורשעים בעבירות תעבורה כדי לפקח עליהם. מלבד הרתעה, נקודות תעבורה מכוונות לכך שנהגים ילמדו עם הזמן להשתפר בנהיגתם, כדי שלא יחמירו בעבירות התנועה שלהם. יש כמה וכמה עבירות תנועה שבגינן נרשמות הנקודות, והן נעות מקלות ביותר לחמורות במיוחד, כמו תאונה קטלנית. הניקוד נע בין 2 ל-10, ובסופו של דבר עלול לגרום לסנקציות שונות. 36 נקודות שצברתם מובילות לשלילת רישיון, חזרה על התאוריה ואם חזרו שוב ושוב על העבירות, אתם עלולים לאבד את הרישיון לשנים. שלא לדבר על אי הנעימות ואי הנוחות שבכך, ואם פרנסתכם תלויה בכך על אחת כמה וכמה זה חשוב לטפל בנקודות בייצוג משפטי.

  ישנם מקרים שבהם רישיונכם נשלל גם ללא קשר למספר הנקודות, בגלל חומרת העבירה, אבל ללא ספק, הצטברותן משפיעה על ההחלטה לטווח הארוך.

  טיפול בנקודות תעבורה שנצברות לחובתם

  יש כמה דרכים לטפל בנקודות האלה וכולן מגיעות לתוצאות טובות יותר בעזרת טיפול משפטי על ידי עורכי דין מיומנים בתחום התעבורה. שיטת הנקודות יכולה לגרום לכך שחלקן יימחק אם עברו שנתיים מיום ביצוע העבירה, או  ארבע שנים, תלוי במספר הנקודות. הסעיפים הקשורים אליהן סבוכים ומסועפים למדי. נקודות תעבורה יכולות להימחק וכל הטיפול בהן דורש ייעוץ משפטי מהימן שמתמצא בהן, במה שצריך ואפשר לעשות כדי לבטל ולמחוק אותן ולהחזיר לכם את הרישיון.

  מהרגע הראשון שהן מתחילות להצטבר מומלץ מאוד להתחיל לבדוק מה עוד אפשר לעשות בנידון, ולהיעזר לשם כך בעורכי דין מנוסים שיוכלו לטפל גם בנהלים המחמירים יותר בכל הקשור לנקודות. כדי לברר את זכויותיכם וכיצד להחזיר לעצמכם את הרישיון התקשרו למשרד עורכי דין אילת ודוד גולן לדיני תעבורה כדי שיסייעו לכם בכך.

  שיטת נקודות תעבורה

  נקודות תעבורה צבירה

  נהיגה בכלי רכב היא פעולה שיכולה להניע אדם מנקודה אחת לאחרת בצורה נעימה ומהירה, אך היא גם יכולה להיות בידיים הלא נכונות כלי אשר יכול ליצור סיטואציות מסוכנות של פציעה ואף הריגה. זו הסיבה אשר בגינה כל אדם אשר רוצה לנסוע בכלי רכב ממונע מכל סוג, הוא כזה אשר צריך לעבור סוגים שונים של מבחנים עד שאר הוא מקבל את הרישיון שלו לידיו, וגם לאחר מכן הוא חייב לעמוד בשורה ארוכה של חוקי תעבודה שאיתם שומרים על המרחב הציבורי בטוח לנהגים ולכל מי ומה שנמצאים בסביבה. במקרים של צבירת נקודות תעבורה, אתם מוזמנים לפנות אל עורך דין תעבורה דוד גולן.

  מהי שיטת נקודות תעבורה

  כל מי שהוא נהג, הוא גם כזה שיודע כי באמצעות השיטה של הנקודות מבצעים מניעה חכמה של ביצוע עבירות באופן חוזר נשנה. וזאת, כאשר ההצטברות של העבירות הללו יכולה להסתיים באיבוד של הרישיון וענישות נוספות המותרות לפי החוק.

  בסיוע של נקודות שנצברות לרעת מבצעי עבירות התנועה, משרד הרישוי יכול לבצע מעקב ופיקוח שהם הרבה יותר נוחים אחר כל אחד ואחד מן הנהגים שביצעו אותם. זה מסייע למנוע את ההחמרה של ביצוע עבירות נוספות – על ידי נקיטה של סנקציות מכל מיני סוגים, כמו שלילה של הרישיון, ביצוע מבחן התיאוריה בצורה מחודשת ואם מדובר בעבריין סדרתי וחוזר, אז כבר ישנה האפשרות כי השלילה של הרישיון תהיה לכמה וכמה שנים. שיטת הניקוד נעה בין שתיים לעשר נקודות לעבירה, וכשאר עבריין צובר את המספר הגבוה של 36 נקודות הוא מגיע אל השלב של ענישה, כגון שלילה.

  נקודות תעבורה יכולות להימחק

  אנשים אשר יש להם ניקוד גבוה במשרד הרישוי יכולים לפנות אל עורך דין לשם סיוע משפטי בכל הנוגע אל הנקודות שהם צברו ואל הענישה שצפויה להם כי הגיעו אל כל שלושים ושש הנקודות בשיטת הצבירה הזו. יש מה לעשות עם נקודות שנצברו בצורה לא תקנית, והורדה של מספר הנקודות היא אינטרס של כל נהג על מנת שלא להגיע אל השלב הזה של שלילת הרישיון, בייחוד אם הוא חש כי נעשה לא עיוות של הדין.

  קודם כל זה חשוב לדעת כי נקודות שנצברו עבור עבירות שבוצעו לפני שנתיים או ארבע יכולות להימחק תלוי בסוג העבירה שבוצעה, ורק עורך דין דיני תעבורה מיומן שבקיא גם בשיטה הזו של הניקוד יכול להבין מה צריך להיעשות על מנת למחוק נקודות כל שרק אפשר – ולהחזיר את המספר הקיים למשהו הרבה יותר סביר שאינו מהווה כל סכנה לרישיון הנהג.

  נקודות תעבורה

  כאשר אדם עובר עבירה במהלך נהיגה הוא חשוף לא רק לקנס כספי אלא גם לצבירת נקודות ואפילו מעבר לכך. נקודות עבורה הן נקודות שלילה אותן צוברים נהגים שעוברים עבירות תנועה המצדיקות קבלת נקודות. אלה ניתנות בדרך כלל על ידי שוטרים העוצרים את הנהג בדרך, ממלאים את פרטיו והוא נותן להם קנס בצירוף נקודות בדרך כלל. ככל שהעבירה חמורה יותר, כך הנהג יצבור יותר נקודות. כמובן שבמקרים מסוימים שוטר בדרגת קצין עשוי אף לבצע פסילת מנהלית במקום ולשלול זמנית את רישיונו של הנהג עד שיופיע בפני בית המשפט לתעבורה. בכל מקרה של קנס, נקודות או דוח שקיבלתם ואם אתם מתקרבים לצבירה של 36 נק' (תכף נרחיב על כך) צרו קשר עם משרד עורכי הדין דוד ואילת גולן המתמחה בתחום דיני התעבורה ומוביל את תחום זה בישראל במקצועיות רבה כבר עשרות שנים.

  נקודות עבירות תנועה

  במידה ועברתם עבירת תנועה, תוכלו לקבל משוטר שעצר אתכם – נקודות שלילה. אלו נקודות שליליות הנצברות על השם שלכם וכאשר תגיעו ל36 נק' רישיונכם עשוי להישלל. אם תחזרו על כך תוך 6 שנים הרישיון יישלל ל 9 חודשים וכבר תהיו מחויבים במעבר טסט, תיאוריה ובדיקה רפואית מחדש. אם אתם חושבים שזה לא יקרה לכם או שמדובר בהרבה נקודות אז קחו בחשבון שניתן להגיע לצבירה זו מהר מאוד ולעתים כמה עבירות קטנות יכולות להוביל אתכם לשם.

  ביטול נקודות תעבורה

  במידה וצברתם 20 נק' או פחות אלה ייעלמו תוך שנתיים באופן אוטומטי והספירה תתחיל מחדש. במידה ומדובר ב22 נק' הספירה תימחק לאחר כ-4 שנים. הגעה ל36 נק' תוך שנתיים תגרור שלילת רישיון ל3 חודשים והצורך לעבור מבחן תיאוריה מחדש.

  בעזרת עו"ד דיני תעבורה מקצועי ומנוסה, תוכלו לערער על קנסות ודוחות שקיבלתם, להוכיח שלא ביצעתם עבירה או לערער על כך שלא ניתן להוכיח שכן ביצעתם את העבירה וכן מסיבות אחרות ניתן אפילו לבטל את הנקודות/הדו"ח. עו"ד טוב יוכל למצוא גם טעויות ברישומים במשרד הרישוי הקורים מפעם לפעם. לייעוץ פנו אל משרד עו"ד דוד ואילת גולן. צוות המשרד ישמח לעמוד לרשותכם.

  קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

   חברה לבניית אתרים בניית אתרים
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support