ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

 • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

  פסילת רישיון

  הסיבות לפסילת רישיון

  לפי החוק וסעיפיו, יש כמה סיבות ועבירות שבגללן פוסלים רישיון לנהג. זה יכול לקרות בגלל תפיסתו נוהג בשכרות ואז רישיונו נפסל במקום ל-30 יום, וזה יכול להיות בגלל פסילה מנהלית שבה לא הופיע לשימוע נגדו ואז הרישיון נפסל עד שיתקיים משפטו, וזה יכול לקרות בגלל הרשעה במשפט תעבורה והכרעת בית המשפט שרישיונו של הנהג ייפסל לתקופות משתנות. בכל המקרים האלה, פסילת רישיון פוגעת קשות באיכות חייו של הנהג, וגורם אף לפגיעה במשלח ידו לעתים כאשר הוא נסמך על נהיגה. כלומר, פסילה כזו יכולה לקרות בכל שלב של ההליכים נגד הנהג שעבר עבירת תנועה לכאורה. במקרים כאלה, ברורה חשיבות הטיפול המשפטי המקצועי בסכנת הפסילה. זה יכול להיות ההבדל בין החזרת הרישיון לבין פסילתו לזמן רב.

  בחינת הראיות וטיפול בפסילת הרישיון

  במקרים לא מעטים אפשר לבחון את הראיות שהובילו להחלטת הפסילה, להציג ראיות חדשות ולטעון לחפותו של הנהג שרישיונו נפסל. אנשים נוטים לעתים לשכוח לטפל בבירוקרטיה של הרישיון שלהם, למשל, ולא לשים לב שתוקפו פג כך שכל נהיגה בזמן כזה עלול להביא לפסילה. אולם יש תמיד נסיבות מקלות ויש מקרים שבהם אפשר בהחלט לטפל בכך מבלי שזה יפגע בנהג. פסילת רישיון קורית במקרים רבים בגלל סיבות שונות בחומרתן, ואפשר בהחלט להבהיר לבית המשפט את הנסיבות ולצפות להבנה.

  אבל כל זה דורש ידע מעמיק בחוק, אחריות, מקצועיות וניסיון רב בתחום. הסעיפים שאותם אפשר לנצל והתיק כמכלול חייבים לעבור בדיקה משפטית אמינה, ורק עורכי דין לתעבורה שעיסוקם העיקרי הוא בתעבורה יידעו כיצד להביא את התיק לגמר הרצוי. כדי להבין איפה אתם עומדים בנוגע לפסילת הרישיון שלכם וכיצד אפשר להסדיר אותו פנו למשרד עורכי הדין אילת ודוד גולן, משרד מוביל בתחום התעבורה בישראל.

  פסילת רישיון נהיגה

  פסילת רישיון נהיגה

  נהיגה ברכב היא דבר נפלא, אך מה קורה כאשר שוטר עוצר נהג וטוען כי הוא ביצע עבירת תנועה? מה קורה במקרה ובו הסיטואציה היא מול קצין משטרה שאר טוען כי התנהגות הנהג היא כזו אשר לא רק מפריעה לסדר הציבורי אלא מהווה סכנה של שממש לאנשים במרחב הציבורי? נהגים עם הזמן לומדים להכיר את הפנים הרבות של האכיפה על יד המשטרה, וכאן יש את הסוגיה הזו של פסילת רישיון שיכולה להתרחש גם ללא עבירה חמורה על פניו. במקרים אלו, כדי לקבל את המענה המשפטי המקצועי, יש לפנות אל עורך דין תעבורה דוד גולן.

  למה מבצעים פסילת רישיון לנהג

  באילו מקרים מבצעים פסילת רישיון? כאשר יש לשוטר חשש כי הנהג עלול להוות סכנה ממשית ואפילו מידית במידה ויהיה לו רישיון שאיתו הוא חופשי לנסוע כרגיל לכל מקום ובכל שעה. אומנם הפסילה היא מנהלית, אבל האיסור של נהיגה עד מיצוי ההליכים מול אותו נהג הוא ממשי וזה אסור לנהג הזה לנהוג מאותו הרגע ועד אשר יוכרע העניין לכאן ולכאן.

  את הפסילה המנהלית מבצע שוטר שהוא במעמד של קצין, ומדובר בפעולה שאותה הוא מבצע כאשר הוא נוכח בסיטואציה של תאונה בה ישנן חשדות לגבי הנהג, או כאשר שוטר עוצר נהג שביצע עבירת תנועה שיכולה להיות חמורה ביותר ואף כזו שהיא אינה נראית חמורה על פניו.

  המטרה הזו היא חשובה, והיא מאפשרת לסלק נהגים שמועדים לפורענות עד אשר מוכרע הדין לגביהם, אבל חשוב לזכור כי עדיין זהו עבריין לכאורה שנחשב בתור חף מפשע עד שיוכח אחרת על ידי הדיון שמתבצע בשימוע במשטרה בתאריך ובשעה שנקבעו לשם כך.

  איך מטפלים בפסילה של הרישיון

  הפסילה של הנהג מלנהוג היא אקט מנהלי שהדין לגבי העבירה עצמה מוכרע בהליכים בבית המשפט עצמו. טרם הגישה אל בית המשפט ישנו שימוע במשטרה לגבי העניין הזה, וכאן יש את האפשרות לשנות את ההכרעה עוד טרם המשך העניין אל עבר דיון בבית המשפט עצמו.

  מה עושים? שוכרים את השירותים של עו"ד דיני תעבורה שיש לו הישגים בולטים בכאלה תיקים, ולאחר שהוא מנחה את הנהג לגבי מה שצריך להיעשות ואיסוף כל הראיות אשר תומכות בסיפור אחר לגמרי, יכולים לצאת עם הרישיון ביד ומבלי להאריך את הנושא בבית המשפט באופן יותר יעיל ומשתלם. ככל שמקפידים על ערנות בשלבים מוקדמים יותר, כך יכולים להגיע אל תוצאות שהן הרבה יותר טובות באופן כללי בכל הנוגע אל דיני תעבורה ובצורה פרטנית במקרים של פסילה מנהלית על ידי שוטר.

  סיבות לפסילות רישון

  פסילת רישיון בגלל נקודות

  פסילת רישיון היא לא דבר נעים זה ידוע, אולם אם שוטר בדרגת קצין החליט לפסול רישיון לנהג בדרך כנראה זה ביצע עבירה חמורה מאוד ו/או מהווה גורם סכנה לציבור. בדרך כלל הפסילה היא מנהלית, כלומר קצובה לפרק זמן מסוים עד אשר הנאשם יובא לידי משפט שם יוחלט פסק דינו. בכל מקרה של פסילת רישיון, צרו קשר עם משרד עורכי הדין דוד ואילת גולן. המשרד פועל מעל 40 שנה בתחום ונחשב למוביל בארץ בתחום דיני התעבורה. עורכי הדין המקצועיים והמנוסים במשרד ישמחו להעניק לכם שירות וליווי לאורך ההליך שלכם.

  פסילת רישיון נהיגה מעל שנה

  כל שוטר בדרגת קצין, יכול לבצע פסילת רישיון לנהג אותו הוא עצר בדרך. כך יכולה המשטרה לאכוף את החוק גם בדרכים ולהרחיק מהכבישים נהגים העשויים להוות סכנה לציבור. השוטר אינו מבצע פסילה בקלות ראש על אף שמדובר בפסילה זמנית. מכיוון שהפסילה היא זמנית מדובר בפסילה מנהלית למעשה. היא תהיה בתוקף עד אשר הנהג יעמוד לדין בבית המשפט שם יוחלט על פסק דינו. במידה ואדם עבר עבירת משמעת חמורה שבגינה השוטר החליט לפסול את רישיונו ייתכן מאוד והנאשם יספוג עונש קשה בהרבה מאשר פסילה זמנית של הרישיון.

  פסילת רישיון נהיגה נקודות

  מהרגע שהשוטר פסל את רישיון הנהג הוא אינו יכול לנהוג יותר ברכבו, גם אם הוא לא היה מעורב בתאונה ואפילו לא גרם נזק לאחרים. ייתכן ואותו אדם נהג בשכרות, במהירות מופרזת או אפילו ביצע עקיפה מסוכנת שגרמה לשוטר לעצור אותו ולהרחיק אותו מהכביש. כאמור במקרה כזה לא תוכלו לנהוג עם הרכב לעבודה, לסידורים ועבור אנשים רבים מדובר בבעיה של ממש. לכן חשוב מאוד להיות מיוצגים על ידי עו"ד דיני תעבורה מוסמך ומנוסה שיוכל לסייע לכם להפחית את העונש ולמזער נזקים עתידיים. כמו כן במקרים מסוימים ניתן לפנות אל בית המשפט בבקשה להקדים את המשפט או להחזיר את הרישיון עד אשר תעלו למשפט. לפרטים נוספים בהתאם למצב שלכם צרו קשר  עם משרד עו"ד דוד ואילת גולן, באתר או בטלפון ונשמח לעמוד לשירותכם.

  קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

   חברה לבניית אתרים בניית אתרים
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support