ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

  • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

פסילת רישיון

הסיבות לפסילת רישיון

לפי החוק וסעיפיו, יש כמה סיבות ועבירות שבגללן פוסלים רישיון לנהג. זה יכול לקרות בגלל תפיסתו נוהג בשכרות ואז רישיונו נפסל במקום ל-30 יום, וזה יכול להיות בגלל פסילה מנהלית שבה לא הופיע לשימוע נגדו ואז הרישיון נפסל עד שיתקיים משפטו, וזה יכול לקרות בגלל הרשעה במשפט תעבורה והכרעת בית המשפט שרישיונו של הנהג ייפסל לתקופות משתנות. בכל המקרים האלה, פסילת רישיון פוגעת קשות באיכות חייו של הנהג, וגורם אף לפגיעה במשלח ידו לעתים כאשר הוא נסמך על נהיגה. כלומר, פסילה כזו יכולה לקרות בכל שלב של ההליכים נגד הנהג שעבר עבירת תנועה לכאורה. במקרים כאלה, ברורה חשיבות הטיפול המשפטי המקצועי בסכנת הפסילה. זה יכול להיות ההבדל בין החזרת הרישיון לבין פסילתו לזמן רב.

בחינת הראיות וטיפול בפסילת הרישיון

במקרים לא מעטים אפשר לבחון את הראיות שהובילו להחלטת הפסילה, להציג ראיות חדשות ולטעון לחפותו של הנהג שרישיונו נפסל. אנשים נוטים לעתים לשכוח לטפל בבירוקרטיה של הרישיון שלהם, למשל, ולא לשים לב שתוקפו פג כך שכל נהיגה בזמן כזה עלול להביא לפסילה. אולם יש תמיד נסיבות מקלות ויש מקרים שבהם אפשר בהחלט לטפל בכך מבלי שזה יפגע בנהג. פסילת רישיון קורית במקרים רבים בגלל סיבות שונות בחומרתן, ואפשר בהחלט להבהיר לבית המשפט את הנסיבות ולצפות להבנה.

אבל כל זה דורש ידע מעמיק בחוק, אחריות, מקצועיות וניסיון רב בתחום. הסעיפים שאותם אפשר לנצל והתיק כמכלול חייבים לעבור בדיקה משפטית אמינה, ורק עורכי דין לתעבורה שעיסוקם העיקרי הוא בתעבורה יידעו כיצד להביא את התיק לגמר הרצוי. כדי להבין איפה אתם עומדים בנוגע לפסילת הרישיון שלכם וכיצד אפשר להסדיר אותו פנו למשרד עורכי הדין אילת ודוד גולן, משרד מוביל בתחום התעבורה בישראל.

קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

חברה לבניית אתרים בניית אתרים