ימי פעילות א’-ה’. ובימי ו’ וערבי חג: 8:00-13:00

9:00-18:00

שיחה ראשונה חינם

03-628-7500

 • en

במקרים דחופים

052-347-0202

קיבלתם דו"ח תעבורה? שללו לכם את הרישיון? אנחנו כאן כדי לעזור

  נהיגה ללא רישיון

  נהיגה ללא רישיון הינה עבירה חמורה ביותר

  אחת העבירות החמורות ביותר שיכולה להיות היא נהיגה ללא רישיון נהיגה, אם לא הוצאתם אותו מלכתחילה, או נהיגה בזמן פסילת רישיון. לא משנה מי פסל לכם את הרישיון, מתי ולכמה זמן, אסור לנהוג בזמן פסילה או אם שכחתם לחדש אותו בגלל סיבות שונות. אמנם, תוכלו להסביר ולנמק למה זה קרה כדי למנוע ענישה לחומרה, אבל עדיין, תהיה ענישה כלשהי שעלולה להשליך עליכם בכל הרשעה. נהיגה ללא רישיון הופכת אתכם לאנשים שאינם מורשים לנהיגה והעונשים נעים משלילה עד לעונש מאסר שנתיים.

  אם הייתם מעורבים בזמן הנהיגה לא רישיון גם בעבירת תנועה, מצבכם יוחמר, קל וחומר אם נפגעו אנשים ורכוש כתוצאה מכך. מרגע שנתפסתם על כך, יש לדאוג ייצוג משפטי שיבחן את הליך הגשת כתב האישום נגדכם ואת הראיות העומדות נגדכם.

  חומרת העבירה בגין נהיגה ללא רישיון

  חומרת העבירה והשלכותיה זוכה בכל בית משפט יחס אחר, ולכן עורכי דין לתעבורה שמתמחים בכך יידעו להציג לבית המשפט את מכלול הראיות והנסיבות שהובילו לכך. הענישה עשויה להיות מחמירה פחות ולמנוע מכם אי נעימויות גדולות יותר בהמשך. בית המשפט שרואה בכל נהיגה ללא רישיון התרסה נגד רשויות האכיפה ושלטון החוק עלול להכריע גם מבלי להתחשב בנסיבות חייכם והמקרה. במקרים רבים מוטל עונש מאסר בפועל ממש, בניגוד לנהוג לחשוב, ולכן ייצוג עורך דין הוא חיוני לכם. כמו כן, עליכם להיות מודעים לכל חובות היידוע בנוגע לשלילת הרישיון שלכם ופסילתו, כך שלא תילקח בחשבון הטענה שלא קיבלתם שום הודעה בדואר.

  יחידות האכיפה של המשטרה עקביות בכל הקשור למעקב אחר נהגים כאלה ולכן גם אם לא טרחתם לברר זאת, המחשב המשטרתי יידע. פנו לעורכי הדין אילת ודוד גולן כדי לדעת מהו מצבכם המשפטי ולקבל סיוע בכל הליך נוסף שנגרם כתוצאה מכך.

  נהיגה ללא רישיון הינה עבירה חמורה ביותר

  נהיגה ללא רישיון בתוקף

  כל אדם אשר נוהג בכלי רכב הוא כזה שיש לו את הרישיון לעשות כן, אחרי שהוא עבר את כל הנדרש ממנו כולל מבחן תיאורה ומבחן מעשי שהוביל אל קבלת רישיון הנהיגה הסופי. משמע, לא כל אדם אשר רוצה להיכנס אל תא הנהג ולהתחיל בנסיעה הוא כזה אשר מורשה לעשות זאת, ועדיין, צריכים כי יהיה רישיון בתוקף שמתאים לסוג הרכב שבו נוהגים. כל אקט של נהיגה ללא רישיון במודע היא אקט של התרסה כנגד מערכת החוק, ואת זאת בית הדין לא רואה בכלל בעין יפה. בהתאם, כדי לקבל ייעוץ וסיוע משפטי מקצועי בתחום זה, אתם מוזמנים לפנות אל עורך דין תעבורה דוד גולן.

  נהיגה ללא רישיון רכב: לא מורשים לנהיגה

  מצב של נהיגה ללא רישיון הוא לא רק עבור אנשים אשר מעולם לא הוציאו רישיון של נהיגה על כלי רכב, אלא גם עבור סיטואציות שבהן לאותם אנשים היה רישיון נהיגה בעבר, אך שהם נמצאים נכון לאותו הזמן במצב של פסילה או שפשוט הרישיון של הרכב טרם חודש.

  זה לא ממש משנה מבחינת החוק מדוע לאותו האדם שנתפס ללא רישיון נהיגה אין רישיון כזה, אלא העובדה הברורה מאליה כי הוא ביצע עבירת תנועה של נהיגה ללא רישיון. כל אדם שאינו לוקה בשכלו יודע כי חייבים רישיון כדי לצאת לדרך בנסיעה בכלי רכב, וזה חשוב מכיוון שלפעולה הזו ישנה השלכה בצורה של ענישה שיכולה להיות קלה או פחות קלה.

  נהיגה ללא רישיון – עבירה חמורה עם ענישה בהתאם

  מתי העבירה של נהיגה ללא רישיון היא כזו אשר תישפט לחומרה ולא יתקבל עונש קל שבקלים בלבד? ברגע בו נתפס אדם נוהג ברכב כאשר אין לו בכלל רישיון נהיגה, ואת התפיסה הזו ביצע שוטר כאשר נעשתה עבירה נוספת בתחום דיני תעבורה. ככל שאותה העבירה היא כזו אשר כוללת גרימת נזק בגוף וברכוש, כך המצב של האדם הזה יהפוך להיות בעייתי עם הצורך של מערכת המשפט לבצע ענישה הרבה יותר לחומרה.

  על מנת להימנע ממצב של ענישה שיכולה להגיע לכדי מאסר בפועל, זה חשוב להתייעץ עם עורך דין לגבי העבירה של נהיגה ללא רישיון, ולנסות בסיוע המקצועי החשוב הזה להמתיק את הענישה הזו – מתוך ההבנה כי הענישה של בית המשפט משתנה ממקרה למקרה.

  נהיגה ללא רישיון - עבירה חמורה עם ענישה בהתאם

  נהיגה ללא רישיון בתוקף

  משרד עורך הדין דוד גולן מתמחה בייצוג נהגים שנתפסו בעת נהיגה ללא רישיון בתוקף.

  מספר ההרוגים בתאונות דרכים נמצא במגמת עלייה. לפעמים מתגלה שהנהגים המעורבים בתאונה נהגו ללא רישיון נהיגה בתוקף. בגלל התוצאות הקשות, בתי המשפט מתייחסים לעבירה זאת בחומרה קשה ונוטים לתת את העונשים הכבדים שהחוק מתיר.

  מה נכון לגבי נהיגה ללא רישיון בתוקף

  סעיף 10 לפקודת התעבורה קובע כי "לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רישיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג, שניתן על פי פקודה זו, ולא ינהג אדם אלא בהתאם לתנאי הרישיון זולת אם פוטר מחובת רישיון נהיגה ובמידה שפוטר".

  בהתבסס על לשון החוק, מפרידים בין שלושה מצבים:

  • נהיגה במצב של אי חידוש רישיון – יכול לגרור קנס או ברירת משפט במקרה שהרישיון אינו בתוקף עד שישה חודשים והזמנה לדין במקרה שרישיון הנהיגה אינו בתוקף מעל שישה חודשים. במידה והרישיון אינו בתוקף מעל שנה משרד הרישוי יכול לדרוש מהנהג לעבור אמצעי תיקון כגון מבחן עיוני, קורס נהיגה נכונה או מבחן מעשי (טסט). עבירה זו נחשבת בדרך כלל לעבירה טכנית אך בתי המשפט נוטים לראות בה כזלזול והזנחה ובמידה והחוב לא מוסדר, הנהג צפוי לעונש חמור.
  • נהיגה ללא רישיון המתאים לסוג הרכב – היא עבירה חמורה בדרגתה מהקודמת. בית המשפט נוטה להסתכל על נהגים אילו כמסוכנים לציבור מאחר והם נוהגים ברכב ללא המיומנות הדרושה לכך. לרוב בית המשפט יטיל עונש של פסילה לתקופה ארוכה, פסילה על תנאי וקנס. עונש מאסר יוטל בדרך כלל על עבריין חוזר.
  • נהיגה ללא רישיון – העבירה החמורה ביותר. עונש המינימום הקבוע בחוק לעבירה מסוג זה כולל מאסר בפועל של עד שנתיים ופסילה מינימלית בפועל למשך 3 חודשים.

  למי ניתן לפנות במקרים המתוארים מעלה

  משרד עורך הדין דוד גולן נותן ייצוג משפטי לנהגים שנתפסו בנהיגה ללא רישיון בתוקף. עבודתנו מאופיינת בניסיון עשיר לצד יושר, אמינות ומקצועיות הן מול לקוחותינו והן מול מערכת המשפט. צרו קשר היום במידה ותרצו ייצוג הולם ומקצועי.

  קרתה לך תאונה? שללו לך את הרישיון אנחנו נעזור לך, השאר פרטים ונחזור בהקדם

   חברה לבניית אתרים בניית אתרים
   Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support